Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika zaměřená na podporu funkce lymfatického systému.

Jedná se o kúru, která celkově zregeneruje a detoxikuje tělo, zbaví je přebytečné vody a odpadních látek, pomáhá při zmírnění problémů s celulitidou, zlepší kvalitu pleti a vlasů a posiluje imunitní systém. Je také ideální jako doplňková péče po liposukcích a při problémech s obezitou a nadváhou.

Rozdíl mezi klasickou masáží a manuální lymfodrenáží

Manuální lymfodrenáž má jinou techniku a funkci než známá masáž klasická (ta se zaměřuje na svaly a šlachy a využívá větší tlak). Lymfatická masáž působí na lymfatický systém, který je z 80% v podkoží. Provádí se plošnými kruhovitými a spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí a malým tlakem.

Jedna masáž nestačí

Kúry založené na aktivaci lymfatického systému vyžadují opakování. Počet návštěv závisí na tom, jaký problém chceme touto cestou řešit. Například při problémech s celulitidou či otoky se dostaví první výsledky zhruba po pěti masážích. Ale i potom je potřeba pokračovat.

Kontraindikace

Nádorové onemocnění, bakteriální a virová infekce, horečka, trombóza, akutní žilní onemocnění, akutní zánět podkoží, porucha srdeční činnosti, onemocnění jater, zvýšená funkce štítné žlázy, hypertenze, bronchiální astma.

© Fitness Action. Všechna práva vyhrazena.